81500, Львівська область, м. Городок, вул. Джерельна, 16. Тел. 30-462, e-mail:gorodokrvo@gmail.com

«Галицька Армія у боротьбі за незалежність України»

Учні 8-9 класів Братковицької ЗОШ І-ІІ ст.разом із класним керівником Кромпащик О.І. та заступником директора  Клок О.І. відвідали науково-популярну фотовиставку «Галицька Армія у боротьбі за незалежність України». Ця виставка приурочена 100-річчю від проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Діти мали змогу побачити на 11 представлених тематичних стендах різні епохи державотворення початку ХХ ст. від Січового Стрілецтва та Галицької Армії до утворення ЗУНРу. Директор музею Юлія Лучків розповіла, що автором виставки є аспірант Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак. Ця експозиція створена завдяки його співпраці із іншими дослідниками й істориками Львова та Києва, та на основі архівних світлин, світлин з приватних колекцій та світлин з колекцій товариства «Пам’ять». Зокрема зацікавили стенди «Листопадовий зрив», «Бої за Львів», «Організація збройних сил ЗУНР», «У трикутнику смерті», «Треба допомогти нашим братам-наддніпрянцям визволити Україну…», «Галичани в боротьбі за Україну у ХХ- на початку ХХІ ст». 

Учні мали змогу побачити, що в Армії також воював цвіт нації: поети, письменники, адвокати, історики, художники та ін.., побачили, що ця армія мала державотворчий характер. Тема Галицької Армії не є поширена у суспільстві, тому власне автор має на меті популяризувати цю сторінку історії,  адже українці мають виховуватись на прикладі своїх героїв .

Вподобайте нас:

Copyright © 2013. All Rights Reserved.