81500, Львівська область, м. Городок, вул. Джерельна, 16. Тел. 30-462, e-mail:gorodokrvo@gmail.com

Урок літератури рідного краю

Тут рідне все. Для мене тут

Вкраїна починається…

І.Хома       

Цікавим та пізнавальним видався урок  літератури рідного краю «Іванна  Хома. Збірка поезій « У вимірі добра» в 5 – А класі Городоцької ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів імені Героя України Івана Бльока.

Уже з перших хвилин уроку педагог вдало  створила ситуацію успіху, запропонувавши  учням виконати вправу «Що в нас спільне, що об’єднує». Далі школярі ознайомилися із правилами роботи на уроці. Оригінально й результативно Галина Ярославівна провела повторення теорії літератури, пов’язаної  з вивченням лірики, та допомогла п’ятикласникам пригадати найважливіші відомості з історії рідного краю.

Коли проблемні завдання були розв’язані , діти зізналися в любові своєму місту. І зробили це, майстерно виконавши пісню «Моєму місту» на слова нашої землячки І.Хоми. Далі учитель розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси.

Із великим захопленням і п’ятикласники,і вчителі переглянули буктрейлер, метою якого було ознайомити присутніх  зі  збірочкою  «У вимірі добра» . Дуже уважно діти слухали рядки, прочитані Іванною Антонівною.

Виконання  вправи « Дослідження – відновлення» дало змогу оцінити рівень засвоєння нового матеріалу.

А далі всі присутні поринули у світ поезії талановитої поетеси. Діти читали напам’ять та аналізували поезії  про рідне місто, мову, славних людей, чиє життя пов’язане з історією краю. Особливу увагу звернули на вірш І.Хоми «Сівач», адже  він присвячений І.І.Сапелякові, який у 1944 – 1954 роках був директором школи.

Яскравим доповненням розповіді про чудового педагога, талановитого художника – пейзажиста, хорошого наставника стали спогади І.Хоми, вміщені в книжці «Благородство».

Слайди зі світлинами із життя І.Сапеляка, рядки  з віршів І.Хоми, репродукції картин, продемонстровані під звуки музики Вівальді, дарували всім приємні миті насолоди мистецтвом.

Неабияке  задоволення подарували присутнім  дівчатка, які на завершення уроку заспівали пісню «Гарно нам в Городку» на слова І.Хоми.

Щасливі, радісні, допитливі й захоплені обличчя школярів свідчили про те, що вчителю вдалося не лише реалізувати поставлену мету, але й засіяти у дитячі серця зернятка любові до свого міста та поваги до людей, які тут живуть та працюють.

Урок закінчився, але і учні, і вчителі ще ділилися враженнями від побаченого та почутого. Діти милувалися  красою тендітних берізок, зображених на полотні, любувалися плесом Верещиці, обмірковували, як краще виконати домашнє завдання.  А вчителі поринули у спогади, адже були серед педагогів такі, що добре пам’ятають і Івана Івановича, і Іванну Антонівну , які дітей «вели у світ науки сміло».

Вподобайте нас:

Copyright © 2013. All Rights Reserved.