81500, Львівська область, м. Городок, вул. Джерельна, 16. Тел. 30-462, e-mail:gorodokrvo@gmail.com

Уклін тобі, Кобзарю!

19 березня  у Заверещицькому НВК «Берегиня» вшанували 205 річницю з дня народження видатного генія, мислителя, пророка, людини незвичайної долі і таланту, що здобула світову славу, Тараса Шевченка.

    Учні, учителі, батьки мали змогу  пройти тими дорогами-стежками, які сходив Великий Кобзар, перегорнути сторінки історії нашого народу.

     Цікавою була сценка «Шевченко серед селян» у постановці учнів 9-го класу, у якій школярі намагалися передати той біль і сльози, і розпач, і гнів, що вилив поет у своїх творах. А десятикласники артистично  зіграли «Божевільну». Відьма (учениця 10 класу Ільчишин Ю.) нагадала про трагедію жінки, яка століттями виборювала право бути щасливою і вільною (Підготувала учитель української мови Тупісь Н.Б.). Скільки задоволення отримали глядачі від інсценізації учнями 7 класу поеми Шевченка «Невольник» (Головні ролі виконували Глиняна В., Тупісь М., Косенко О.) А підготувала учитель української мови Гопей В.В. Сліпий  Степан пройшов шлях тортур і катувань, але вистояв і переміг (чи не одна Ярина чекає сьогодні свого Степана).

       Актори 9-А класу (Кобак І., Попович Я., Федан В., Шнайдер О., Хмарик В.) тонко зуміли передати щиру любов Галі і Назара (драма «Назар Стодоля») і довести усім, що не в багатстві щастя.(підготувала учитель Кіргач І.М.). До глибини душі вразила сценка «Доля, Шевченко і Україна», у якій учні 9-А класу  (Павлів К., Кучинська А., Пиріг Д.) зуміли донести до глядачів тяжкий період  у житті поета – перебування на засланні і безмежну любов його до «безталанної» своєї Вкраїни.

       Під супровід музики лунали поезії Шевченка «Утоплена» (Навроцька Л.),  «Тополя» (Ільчишин Ю.), «Лілея» (Заблоцька К.), «Холодний яр» (Тупісь М.) та авторські вірші (Романович О.). Звучали пісні на слова Т.Шевченка у виконанні ансамблю «Діти Берегині». Заключним акордом стало  спільне виконання безсмертного «Заповіту».

       Натхненником цьогорічного свята є Ірина Михайлівна Кіргач та учні 9-А класу.

Вподобайте нас:

Copyright © 2013. All Rights Reserved.