81500, Львівська область, м. Городок, вул. Джерельна, 16. Тел. 30-462, e-mail:gorodokrvo@gmail.com

Екскурсія Нагуєвичі

У суботу, 18 травня, з метою відзначення Міжнародного дня музеїв та з метою патріотичного виховання, учні 3, 4 та 5-го класів Переможненської ЗОШ І – ІІІ ступенів разом зі своїми класними керівниками Пендак Л.В., Гірняк О.В. та Гринько М.М. побували на батьківщині великого Каменяра – Івана Яковича Франка – в селі Нагуєвичі, що розкинулось в передгір’ї Карпат між мальовничих пагорбів і лісів. Тут знаходиться  музей “Будинок Івана Франка”.

Екскурсовод розповіла, що експозиція відтворена за нарисом-спогадом, написаним самим Франком 1913 року, який мав назву “Моя вітцівська хата”. За цим авторським описом відтворено всі інтер’єри та екстер’єри садиби: сам будинок, шопу, де зберігали сільськогосподарський інвентар, шпихлір для зберігання зерна, батьківську кузню зі збереженими ковальським міхом, молотом і ковадлом, стайню, пасіку, клуню. Справжні предмети, що є реліквіями родини експонують у будинку. Це колиска, дзеркало в дерев’яній рамі, шафа на посуд, фотографії та документи. Тут же зібрано ікони, посуд, одяг, хатнє начиння, що сягають франкових часів.

В процесі екскурсії школярі відвідали також меморіальний музей, що оповідає про творчість Каменяра, художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка” та скульптурну композицію “Іван Франко і світова література”.

Розповідь екскурсовода була цікавою та змістовною. І ще раз нагадала усім про основні моменти з життя та творчості Івана Франка.

Вподобайте нас:

Copyright © 2013. All Rights Reserved.