81500, Львівська область, м. Городок, вул. Джерельна, 16. Тел. 30-462, e-mail:gorodokrvo@gmail.com

Профспілка вимагає забезпечити додатковий захист всім працівникам закладів освіти

Освіта в Україні

26 серпня 2020682ДрукПоділитись в:Коментарі

ЦК Профспілки працівників освіти та науки України звернувся до Кабінету Міністрів України, Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабака, в.о. Міністра освіти і науки України С.М. Шкарлета щодо необхідності забезпечення державою додаткового захисту всіх працівників закладів освіти, які здійснюють свою діяльність в умовах карантину.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, МОЗ освітній процес має здійснюватися з використанням практики соціального дистанціювання та уникнення скупчення людей, що спрямовано на зниження ймовірності контактування з іншими особами. Для цього за однією партою або столом в навчальних кабінетах повинен сидіти лише один учень або студент. Такі вимоги спричинять необхідність розділення класів або груп на декілька підгруп, що потребує додаткових ставок викладачів, а отже і збільшення фінансування.

Новий формат освітнього процесу, спричинений епідеміологічною ситуацією, передбачає додаткове навантаження на вчителів, вихователів та викладачів, які повинні організовувати заходи для забезпечення гнучкої системи навчання в дистанційному форматі, налагодити комунікацію з учнями та їхніми батьками, координувати діяльність здобувачів освіти, що ускладнює їх роботу, підвищує рівень навантаження на напруженості.

Окрім цього, навчальний процес передбачає постійний та тривалий контакт педагогів з учнями та їхніми батьками, що сприяє підвищенню ризику захворювання їх на короновірус.

На підставі вищезазначеного, необхідно переглянути штатні нормативи всіх закладів освіти в частині збільшення кількості посад вихователів, викладачів, медичних працівників, прибиральників, охоронників тощо.  

Профспілка працівників освіти та науки України вимагає внести зміни до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», встановивши фіксовану надбавку в розмірі 50% всім працівникам закладів освіти, у зв’язку з епідемічною ситуацією, викликаною короновірусною хворобою.

Окрім цього у зверненні йдеться про необхідність запровадження обов’язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти, необхідності збільшення фінансування освітньої галузі на період карантину шляхом перерозподілу частини коштів зі спеціального Фонду боротьби з короновірусної хворобою, та повернення МОН вилучених з його бюджетних програм видатків в розмірі понад 4,9 млрд. грн.

Вподобайте нас:

Copyright © 2013. All Rights Reserved.